MOVISA 2019 Psychoterapeutický výcvik v rodinné terapii

Kategorie:
Další odborné akce
Datum:
2019-03-13
Místo konání:
Vysočina
Telefon:
+420 604 578 923
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MOVISA 2019

Otevíráme čtyřletý ucelený psychoterapeutický výcvik, vhodný pro odborníky z humanitních oborů,chceme vyzdvihnout vhodnost pro pracovníky z oblasti sociální práce.

Otevíráme 13.3. 2019, případní zájemci o rodinnou terapii mají ještě šanci přihlásit se.

Tento výcvik je zaměřen na práci s jednotlivcem, páry a rodinou, a to při respektu ke kontextu sociální situace, individualitě klienta a systému rodiny jako celku. Tento komplexní psychoterapeutický výcvik je zaměřen na růst pomáhajícího pracovníka v oblasti osobní i profesní. Naší přirozenou snahou je sledovat světový trend a nabídnout vhodné využití terapeutických dovedností na poli pychoterapie a sociální práce.

Výcvik rodinné terapie v přístupu Transformační systemické terapie dle V. Satirové nebo-li Model růstu je především zaměřen na zdravý způsob zvládání a prožívání a podporu klientů, kteří setrvávají ve svých sebezáchovných pozicích a způsobech zvládání. Model růstu je prakticky využitelný ve všech oblastech sociální práce a psychoterapeutické praxe.

Osobní zkušenost lektorek výcviku s vyžitím Modelu růstu v práci sociálního pracovníka je z oblasti práce s klienty při sanaci rodiny v rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, při práci v kontextu náhradní rodinné péče a s pěstounskými rodinami, s lidmi ohroženými skrytým i reálným bezdomovectvím, s lidmi se závislostí, s lidmi se zdravotním (mentálním, duševním, smyslovým) hendikepem, dále s lidmi se sociálním hendikepem, jako je např. etnicita aj., nobo třeba také s vážně somaticky nemocnými a umírajícími lidmi.

Absolvent výcviku posílí svoje profesní a osobnostní kompetence, bude schopen samostatně vést individuální, párovou a rodinnou psychoterapii, ale bude také schopen využívat sociálně terapeutické dovednosti v práci sociálního pracovníka.

 

Lenka Ságnerová

 
 

Powered by iCagenda