Bc. Lukáš Roztočil, Dis.

Bc. Lukáš Roztočil, Dis.

V současné době již víc jak deset let pomáhá lidem v jejich obtížných životních situacích.
Vystudoval obor sociální práce a teologie na salesianské VOŠ Jabok a Evangelické Teologické Fakultě Univerzity Karlovy se státnicemi z psychologie, sociální práce, pedagogiky, filozofie a teologie.
Pracoval jako osobní asistent u vozíčkářů, zakladatel a koordinátor Dobrovolnického centra a PR pracovník Farní charity Chrudim, vychovatel v zařízeni pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) Květná Zahrada z.ú., školitel v pěstounských rodinách.
Studuje 3. ročník rodinné terapie a psychosomatiky v Libereckém institutu rodinné terapie a psychosomatiky.
V současné době provozuje soukromou ambulanci psychoterapeutického poradenství, osobního rozvoje a duchovního růstu v Chrudimi. Tyto služby nabízí i mobilně po celé České republice a pobytovou formou v krásném přírodním prostředí. Nabízí i školitelské služby. Více na www.psychoterapiecr.cz
Je členem asociace SOFT.

S mužsko-ženským tématem, tedy přesněji s tématem partnerství muže a ženy, jejich pozic a vztahů, se v posledních letech setkávám poměrně často: v mém současném výcviku rodinné terapie v LIRTAPSu, ale už i před tím, nejen v mém vlastním životě, ale i v životech mých blízkých, kamarádů, nebo třeba i na přednáškách, v neposlední řadě i na nedávném zajímavém sympoziu SOFTu ve Vranově u Brna, v mé vlastní praxi a v médiích. Toto téma mě zajímá i proto, že ho považuji za velice podstatné v celkovém systému rodiny a v rodinné terapii. Zároveň ho, vzhledem k tomu, že na něj poměrně často v poslední době narážím ve sdělovacích prostředcích, považuji za významné celospolečenské téma dnešní doby. A v neposlední řadě je to pro mě veledůležité téma v rámci mého vlastního partnerského vztahu a orientace ve vlastní rodině. Rád bych tedy tímto přispěl do veřejné debaty a informovanosti, o jejíž důležitosti jsem bytostně přesvědčen. Myslím totiž, že je v naší společnosti stále ještě velmi malé povědomí, jak to vlastně všechno funguje a co s tím. Se svými klienty se tedy snažím v rámci naší spolupráce přispět tím málem, které jsem stačil, jak se říká, ve světě pochytit a spolu s nimi pak přijít na kloub tomu, jak s tím vším naložit. Často už to udělá hodně, je to ale "pouze" jeden z prvních kroků na cestě k řešení obtížných životních situací, se kterými přicházejí.