pátek, 17 duben 2020 07:07

Brodová Lea: O sympoziu

Napsal(a)

Mluvilo se o tvorbě komunit v různých, třeba i méně běžných kontextech

Například v holandském modelu práce s rodinami v těžkém rozvodovém konfliktu i v programech iniciačních a podobných.

 

Mluvilo se o napojení na širokou lidskou síť a na kultivaci vzájemných vlivů světa na terapii a terapie na svět...

 

Mluvilo se o soustředění na zdroje.

 

Mluvilo se o „živém učení“.

 

Mluvilo se častěji o obou stranách mince. 

Třeba o tom, že se muži začínají o sebe starat, jsou vyzýváni k preventivním onkologickým vyšetřením – a také o tom, že preventivně zjištěná rakovina prostaty je škodlivější než ta nezjištěná.  (Protože je málo invazivní, člověk většinou zemře dřív na něco jiného. Ale když už se o rakovině dozví, už to nemůže ten muž nevědět. A jeho lékař taky ne. Myslí si, že je povinován terapií – to bývá operace s mnoha i vážnými riziky.)

 

Mluvilo se o pochopení místo hodnocení.

Hodnotící myšlení se ale často nerado vzdává. Jak při interpretaci vědeckých dat nemoralizovat je těžká otázka – zvlášť když ta data dávají zapravdu našim předsudkům.

 

Mluví se o ekologii experimentů.

 

Pan primář Špitz by měl radost.

 

On přiváděl svět na kliniku a děti a jejich rodiny vysílal „do světa“, jak jen to šlo.

 

Přečteno 1005 krát Naposledy změněno pátek, 17 duben 2020 07:11
MUDr. Lea Brodová

Vystudovala Fakultu dětského lékařství UK v Praze. Pracovala po promoci v psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě. Po deseti letech praxe nastoupila na dětskou psychiatrickou kliniku ve FN v Motole, kde se zapojila do inovativního pojetí léčby orientované na rodinu a léčebné komunity na klinice. V rámci působení na klinice spolupracovala také Mgr. Jiřím Kubičkou, který tam tehdy působil a začala spolupracovat v rámci dětských a rodičovských skupin s PhDr. Šárkou Gjuričovou.

Systemické vzdělání získala u prim. Boše a prim. Špitze, v pozdějších letech je doplnila o vzdělání v katatymně imaginativní psychoterapii. V roce 1992 se provdala a žila několik let v Mnichově. Pracovala na univerzitní poliklinice pro psychoterapii dětí a mládeže. V současné době působí v centru rodinné terapie DPK ve FN Motol a patří k hlavnímu trenérskému a lektorskému týmu Institutu rodinné terapie Praha.

You have no rights to post comments