Otevřený seminář rodinné terapie

Kategorie:
Pravidelné akce SOFTu
Datum:
2022-06-07 16:00 - 19:00
Místo konání:
Praha 5, Štefánikova 65, zvonek GI/SPIN, 2. patro na pavlači
Počet míst
10
Volných míst
9
Telefon:
777797876
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak se asi s námi cítí naši klienti? A jak se cítíme my s nimi?

Chcete si vyzkoušet modelování rodiny? 
 
Cílem semináře bude modelování rodinné kazuistiky. Účastníci si rozdělí role (členové rodiny, reflexní tým, terapeut/ka, koterapeut/ka.) Po modelování bude možnost reflexe vlastní role a očekávání od druhých. Na závěr bude následovat diskuse. 

 

MUDr. Lea Brodová

MUDr. Lea Brodová

Vystudovala Fakultu dětského lékařství UK v Praze. Pracovala po promoci v psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě. Po deseti letech praxe nastoupila na dětskou psychiatrickou kliniku ve FN v Motole, kde se zapojila do inovativního pojetí léčby orientované na rodinu a léčebné komunity na klinice. V rámci působení na klinice spolupracovala také Mgr. Jiřím Kubičkou, který tam tehdy působil a začala spolupracovat v rámci dětských a rodičovských skupin s PhDr. Šárkou Gjuričovou.

Systemické vzdělání získala u prim. Boše a prim. Špitze, v pozdějších letech je doplnila o vzdělání v katatymně imaginativní psychoterapii. V roce 1992 se provdala a žila několik let v Mnichově. Pracovala na univerzitní poliklinice pro psychoterapii dětí a mládeže. V současné době působí v centru rodinné terapie DPK ve FN Motol a patří k hlavnímu trenérskému a lektorskému týmu Institutu rodinné terapie Praha.

 

 

O seminářích

Účelem a smyslem seminářů je kultivovat rodinně terapeutické (systemické) myšlení a propojovat zástupce všech institutů rodinné a systemické terapie na našem území. Účastníci vedou diskuzi nad předem vyžádanou kazuistikou.

Na původní iniciativu Lídy Trapkové navazují supervizoři SOFTu a nabízejí další pokračování otevřených seminářů pro kolegy, kteří pracují jako rodinní terapeuti. Přednost mají absolventi a účastníci výcviků v rodinné a systemické terapii, případně kurzů rodinného poradenství.

Cena semináře

Poplatek 300 Kč je vybírán na místě.

Přihlášení

Počet míst: 10. Pozvánku k registraci budeme rozesílat v květnu 2022.

 
 

Seznam účastníků

Anonymní (1)

Powered by iCagenda